TELC UK- Training, Education and Language Courses in London
helping you learn and develop your skills

TELC UK Training, Education and Language Courses in North London

helping you learn and develop your skills
1 Apr 2020

Online İngilizce Sınıfları Neden Uygulamalardan Daha İyi?

/
Posted By
/
Comments0

Coronavirüs küresel salgını (Covid-19) birçok insanın hayatını çok farklı şekilde değiştirdi. Sağlık sistemlerinin sınırları zorlanıyor ve böylece normal olan aktivitelerimiz bile bir tabu haline gelmiş bulunuyor. Komşularınızla bir fincan kahve içmek ya da is arkadaşlarımızla iş sonrası bir içki içmek şu anda mümkün olmayan bir şey. Coronavirus salgınından doğan tek olumlu şey ise, insanların yeni beceriler öğrenmek ve kendilerini geliştirmek için zaman bulabilmeleri. Herkes internetten sevdiği bir enstrümanı çalmayı, origami yapmayı veya yabancı bir dili konuşmayı öğrenmek istiyor. Durum boyle olunca da online eğitim veren siteler her geçen gün artiyor. Milyonlarca farklı web sitesi, uygulama ve program seçenekleri İngilizce öğrenmek isteyen biri için kafa karıştırıcı olabiliyor.

Peki Ingilizce öğrenmek için en iyi sistem hangisi? Online dersler çok mu pahalı? Dersler için nasıl zaman bulabilirim? Bize göre online dersler DuoLingo veya Babbel gibi uygulamalardan çok daha iyi ve Cambly gibi sohbet sitelerinden çok daha etkilidir. İşte birkaç neden:

Gerçek Öğretmenler, Gerçek Bağlantılar

İngilizce’yi konuşan bir baykuştan mı yoksa, gerçek, canlı bir İngilizce öğretmeninden mi öğrenmek istersiniz? Online İngilizce dersleriyle, Londra’daki okullarda öğretmenlik yapan, CELTA sertifikalı bir öğretmenden öğrenme avantajına sahipsiniz. Dilbilgisi veya kelimelerle alakalı bir anlam karısıklığı varsa, öğretmeninize yüz yüze sorabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını veya kafa karıştırıcı açıklamaları okumak zorunda değilsiniz. Gerçek bir öğretmen kendi bilgisini, yaratıcılıgını ve internetin gücünü kullanarak size bunları en güzel sekilde anlatacaktır. Online dersler ayrıca size bir topluluk içinde olma hissi sunar. Coronavirüs’ten doğrudan etkilenmemiş insanlar için sosyal izolasyon, bu salgının en olumsuz yönlerinden biri olmuştur fakat online sınıflar, oturma odanızın güvenliğinden ve konforundan uzaklaşmadan size dünyanın her yerinden öğrencilerle tanışma fırsatı sunarak bu durumu biraz daha güzel hale getiriyor.

Seviyeye göre planlanmış dersler

Çoğu online sohbet uygulamalarının planlanmış bir yapısı yoktur. Evet, anadili İngilizce olan kişiler ile konuşabilirsiniz ancak bu kişilerin genellikle herhangi bir öğretmenlik tecrubesi veya sizin seviyeniz için hazırlanmış bir ders planı yoktur. Birisiyle 15 dakika konuşmak, İngilizce seviyenizi önemli ölçüde ilerletmeyecektir. Dil öğrenme uygulamalarına ilişkin dersler de size çok yararlı olmayan garip şeyler öğretebilir. “Peter bir kanarya mı yiyor?” cümlesini gerçek hayatta ne zaman kullanabiliriz? Online kurslarda eğitimli öğretmenler tarafından planlanan ve anlatılan derslere katılacaksınız. Bu dersler konuşmaya yönelik, eğlenceli ve ilgi çekicidir. Yapısı ve mantığı olan bir atmosferde günlük yaşam için faydalı olacak şeyler öğreneceksiniz.

Bütçenize uygun Online İngilizce dersler

Bir çok kişi, Londra’dan gerçek öğretmenlerle online bir İngilizce kursunun pahalı olacağını düşünüyor ve bu yüzden ücretsiz bir telefon uygulamasını daha mantikli bulabiliyor. Ancak Ingla School of English’teki arkadaşlarımız günde sadece £10 karşılığında bir saatlik dersler veriyorlar. Bu da Londra’daki bir İngilizce okulunda 2 haftada alabileceğiniz eğitimi online olarak 6 haftada  alabileceğiniz anlamına geliyor. Aynı öğretmenler, aynı eğitim seviyesi ancak cüzdanınız için çok daha uygun bir durum. Ayrıca, Coronavirus salgını nedeniyle, Ingla gibi birçok okul bu ihtiyaç anından dolayı cömert davranıp,  İngilizce öğrenmek isteyen herkese bir haftalık ücretsiz online dersler sunuyor.

Saatleri esnek Online İngilizce dersler

İngilizce öğrenmek için çok zamanınız olmadığını mi düşünüyorsunuz? Netflix’te her şeyi izlemedin mi? Gerçekten, online İngilizce dersleri olması gerektiği kadar esnek. Dünyanın neresinde olursanız olun – Brezilya, Avrupa, Türkiye, Orta Doğu, Çin veya Japonya – günün her saatinde dersler bulabilirsiniz. Sabah kahvenizle birlikte, günün ortasında evde çalışmaya ara verdiğiniz anda veya yatmadan önce beyninizi doldurmak icin bir saatlik İngilizce dersi alabilir ve gününüzü bu şekilde bitirebilirsiniz. Geleceğinize yatırım yapmak için gün içinde bir iki saat mutlaka bulabilirsiniz. Su sıralar ara ara dünya durmuş gibi hissetsek bile, bu durum hayatta nadiren karsimiza çıkan bir tür fırsattır. Bir çok insanın artık çok boş zamanı var ve bunu zamanı becerilerinizi geliştirmek ve Coronavirüs’ten sonra hayata hazırlanmak için kullanabilirsiniz.

Yıllardır insanlar online eğitimin geleceğin dalgası olduğunu söylüyorlar. Fakat gelecek şu an. Online İngilizce derslerine kaydolun ve fark yaratmaya başlayın.

 

Try Online English Classes Free for a Week!

 

Your mobile (required)

Do you want to get the latest news from TELCUK?
  

Instagram